P6KE33CA-E3/54
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 33V Bidirect
product image
P6KE33CA-E3/54 Picture
SeekIC No. : 00228348 Detail
P6KE33CA-E3/54: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 33V Bidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
P6KE33CA-E3/54
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 45.7 V Operating Voltage : 28.2 V
Package / Case : DO-204AC Breakdown Voltage : 31.4 V to 34.7 V
Termination Style : Axial Peak Surge Current : 13.1 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Maximum Operating Temperature : + 185 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Termination Style : Axial
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Operating Voltage : 28.2 V
Package / Case : DO-204AC
Maximum Operating Temperature : + 185 C
Clamping Voltage : 45.7 V
Breakdown Voltage : 31.4 V to 34.7 V
Peak Surge Current : 13.1 A