P6SMB200CA/55
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 200V Bidirect
product image
P6SMB200CA/55 Picture
SeekIC No. : 00260898 Detail
P6SMB200CA/55: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 200V Bidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
P6SMB200CA/55
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 274 V Operating Voltage : 171 V
Package / Case : DO-214AA Breakdown Voltage : 190 V
Peak Surge Current : 100 A Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Package / Case : DO-214AA
Peak Surge Current : 100 A
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Clamping Voltage : 274 V
Operating Voltage : 171 V
Breakdown Voltage : 190 V