P6SMB200CAHE3/52
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 200V 5% Bidir
product image
P6SMB200CAHE3/52 Picture
SeekIC No. : 00230063 Detail
P6SMB200CAHE3/52: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 200V 5% Bidir
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
P6SMB200CAHE3/52
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 274 V Operating Voltage : 171 V
Package / Case : DO-214AA Breakdown Voltage : 190 V
Peak Surge Current : 100 A Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Package / Case : DO-214AA
Peak Surge Current : 100 A
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Clamping Voltage : 274 V
Operating Voltage : 171 V
Breakdown Voltage : 190 V