P6SMB200CA-E3/51
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 200V Bidirect
product image
P6SMB200CA-E3/51 Picture
SeekIC No. : 00245949 Detail
P6SMB200CA-E3/51: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 200V Bidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
P6SMB200CA-E3/51
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 274 V Operating Voltage : 171 V
Package / Case : DO-214AA Breakdown Voltage : 190 V
Peak Surge Current : 100 A Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 65 C
Packaging : Bulk
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Package / Case : DO-214AA
Packaging : Bulk
Peak Surge Current : 100 A
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Clamping Voltage : 274 V
Operating Voltage : 171 V
Breakdown Voltage : 190 V