P6SMB43A/52
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 43V Unidirect
product image
P6SMB43A/52 Picture
SeekIC No. : 00263298 Detail
P6SMB43A/52: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 43V Unidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
P6SMB43A/52
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 59.3 V Operating Voltage : 36.8 V
Package / Case : DO-214AA Breakdown Voltage : 40.9 V
Peak Surge Current : 100 A Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Package / Case : DO-214AA
Peak Surge Current : 100 A
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Clamping Voltage : 59.3 V
Operating Voltage : 36.8 V
Breakdown Voltage : 40.9 V