P6SMB68CA-E3/52
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 68V Bidirect
product image
P6SMB68CA-E3/52 Picture
SeekIC No. : 00230177 Detail
P6SMB68CA-E3/52: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 68V Bidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
P6SMB68CA-E3/52
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 92 V Operating Voltage : 58.1 V
Package / Case : DO-214AA Breakdown Voltage : 64.6 V
Peak Surge Current : 100 A Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 65 C
Packaging : Reel
Description
Termination Style :
Capacitance :
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Package / Case : DO-214AA
Operating Voltage : 58.1 V
Breakdown Voltage : 64.6 V
Peak Surge Current : 100 A
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Clamping Voltage : 92 V