PA1494.162
Power Inductors PLANAR IND
product image
PA1494.162 Picture
SeekIC No. : 001200879 Detail
PA1494.162: Power Inductors PLANAR IND
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PA1494.162
Mfg:
Pulse
  • Qty
  • 0~49
Quick Details
Inductance : 1.6 uH Tolerance : 15 %
Maximum DC Current : 37 Amps Maximum DC Resistance : 1.8 mOhms
Dimensions : 19.56 mm W x 19.81 mm L x 7.37 mm H Shielding : Unshielded
Termination Style : SMD/SMT
Description
Operating Temperature Range :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Shielding : Unshielded
Maximum DC Resistance : 1.8 mOhms
Tolerance : 15 %
Inductance : 1.6 uH
Maximum DC Current : 37 Amps
Dimensions : 19.56 mm W x 19.81 mm L x 7.37 mm H