PAC100001200FA1000
RESISTOR 120 OHM 1W 1% WIREWOUND
product image
PAC100001200FA1000 Picture
SeekIC No. : 004048905 Detail
PAC100001200FA1000: RESISTOR 120 OHM 1W 1% WIREWOUND
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PAC100001200FA1000
Processor Series : STM32F050xx Resistance (Ohms): 120
Power (Watts): 1W Composition: Wirewound
Features: Pulse Withstanding Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Tolerance: ±1% Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.169" Dia x 0.433" L (4.30mm x 11.00mm) Height: -
Tolerance: ±1%
Power (Watts): 1W
Resistance (Ohms): 120
Features: Pulse Withstanding
Composition: Wirewound
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Manufacturer: Vishay BC Components
Size / Dimension: 0.169" Dia x 0.433" L (4.30mm x 11.00mm)