PAL20RA10JC
product image
PAL20RA10JC Picture
SeekIC No. : 004454001 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PAL20RA10JC
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Pinout
  Connection Diagram
Description
Some absolute maximum ratings of PAL20RA10JC have been concluded into several points as follow. (1)Its supply voltage would be 7V for operating and 12V for programming. (2)Its input voltage would be 5.5V for operating and 22V for programming. (3)Its off-state output voltage would be 5.5V for operating and 12V for programming. (4)Its storage temperature range would be from -65°C to 150°C. (5)Its ESD tolerance would be 1000V. It should be noted that stresses above those listed in absolute maximum ratings may cause permanent damage to device.
Also some electrical characteristics of PAL20RA10JC are concluded as follow. (1)Its low level input voltage would be max 0.8V. (2)Its high level input voltage would be min 2.0V. (3)Its input clamp voltage would be typ -0.8V and max -1.5V. (4)Its low level input current would be typ -0.02mA and max -0.25mA. (5)Its high level input current would be max 25uA. (6)Its maximum input current would be max 100uA. (7)Its low level output voltage typ 0.3V and max 0.5V. (8)Its high level output voltage would be min 2.4V and typ 2.8V. And so on. If you have any question or suggestion or want to know more information please contact us for details. Thank you!