PE-0603CD330JTT
RF Inductors SMD IND
product image
PE-0603CD330JTT Picture
SeekIC No. : 001212347 Detail
PE-0603CD330JTT: RF Inductors SMD IND
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PE-0603CD330JTT
Mfg:
Pulse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 33 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 600 mAmps Maximum DC Resistance : 0.22 Ohms
Self Resonant Frequency : 2300 MHz Q Minimum : 35
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0603 (1608 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 600 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.22 Ohms
Package / Case : 0603 (1608 metric)
Q Minimum : 35
Inductance : 33 nH
Self Resonant Frequency : 2300 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationPE-0603CD330JTT
VendorPulse
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance33nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 600mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq35 @ 250MHz
Self Resonant Freq2.3GHz
DC Resistance (DCR)220.0 mOhm Max