PESD3V3L1BA,115
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 3.3V BIDIRECTION ESD
product image
PESD3V3L1BA,115 Picture
SeekIC No. : 00228793 Detail
PESD3V3L1BA,115: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 3.3V BIDIRECTION ESD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PESD3V3L1BA,115
Mfg:
NXP Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Polarity : Bidirectional Clamping Voltage : 8 V
Operating Voltage : 3.3 V Package / Case : SOD-323
Breakdown Voltage : 6.4 V Termination Style : SMD/SMT
Peak Surge Current : 18 A Peak Pulse Power Dissipation : 500 W
Capacitance : 101 pF Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style : SMD/SMT
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Polarity : Bidirectional
Package / Case : SOD-323
Operating Voltage : 3.3 V
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Peak Pulse Power Dissipation : 500 W
Breakdown Voltage : 6.4 V
Peak Surge Current : 18 A
Clamping Voltage : 8 V
Capacitance : 101 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationPESD3V3L1BA,115
VendorNXP Semiconductors
CategoryCircuit Protection
Package / CaseSC-76, SOD-323, UMD2
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)500W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V
Voltage - Breakdown5.8V