PFC10-0R13F1
RES 0.13 OHM 10W 1% SMD
product image
PFC10-0R13F1 Picture
SeekIC No. : 003894594 Detail
PFC10-0R13F1: RES 0.13 OHM 10W 1% SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PFC10-0R13F1
Quick Details
Series: PFC Manufacturer: Riedon
Processor Series : LM3S9B95 Resistance (Ohms): 0.13
Power (Watts): 10W Composition: Thick Film
Features: - Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Tolerance: ±1% Package / Case: PFC10
Size / Dimension: 0.472" L x 0.323" W (12.00mm x 8.20mm) Height: 0.041" (1.05mm)
Number of Terminations: 2
Description
Composition: Thick Film
Features: -
Number of Terminations: 2
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Tolerance: ±1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 0.13
Height: 0.041" (1.05mm)
Power (Watts): 10W
Manufacturer: Riedon
Series: PFC
Package / Case: PFC10
Size / Dimension: 0.472" L x 0.323" W (12.00mm x 8.20mm)