PFC2225BNP-502
CHOKE COMMON MODE 5.0MH PC MNT
product image
PFC2225BNP-502 Picture
SeekIC No. : 003446720 Detail
PFC2225BNP-502: CHOKE COMMON MODE 5.0MH PC MNT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PFC2225BNP-502
Quick Details
Series: PFC Manufacturer: SUMIDA AMERICA COMPONENTS INC
Filter Type: Power Line Number of Lines: 2
Inductance: 5mH Current: 3A
DC Resistance (DCR): 81 mOhm Max Impedance: -
Mounting Type: Through Hole Size / Dimension: 0.984" L x 0.787" W (25.00mm x 20.00mm)
Height (Max): 1.063" (27.00mm) Maximum Operating Temperature : 85 C
Package / Case: Vertical, No Base, 4 PC Pin Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Description
Number of Lines: 2
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Filter Type: Power Line
Impedance: -
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Current: 3A
Inductance: 5mH
Manufacturer: SUMIDA AMERICA COMPONENTS INC
Package / Case: Vertical, No Base, 4 PC Pin
Height (Max): 1.063" (27.00mm)
Series: PFC
Size / Dimension: 0.984" L x 0.787" W (25.00mm x 20.00mm)
DC Resistance (DCR): 81 mOhm Max
Parameters:
Technical/Catalog InformationPFC2225BNP-502
VendorSUMIDA AMERICA COMPONENTS INC
CategoryFilters
Inductance5mH
Impedance-
DC Resistance (DCR)81.00 mOhm Max
Current 3A
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case0.984" L x 0.787" W x 1.063" H (25.00mm x 20.00mm x 27.00mm)