PH600S280-28
DC/DC Converters 600W 28V 21.5A
product image
PH600S280-28 Picture
SeekIC No. : 002736726 Detail
PH600S280-28: DC/DC Converters 600W 28V 21.5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PH600S280-28
Quick Details
Output Power : 600 W Input Voltage Range : 200 V to 400 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 28 V
Output Current (Channel 1) : 21.5 A
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 28 V
Input Voltage Range : 200 V to 400 V
Output Power : 600 W