PHDR-22VS
CONN HOUSING PHD 22POS 2MM DUAL
product image
PHDR-22VS Picture
SeekIC No. : 004460478 Detail
PHDR-22VS: CONN HOUSING PHD 22POS 2MM DUAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PHDR-22VS
Mfg:
JST Sales America Inc
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationPHDR-22VS
VendorJST Sales America Inc
CategoryConnectors
ColorNatural
Contact TerminationCrimp
Contact TypeFemale Socket
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Rows2
Pitch0.079" (2.00mm)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Fastening Type-
Features-
Number of Positions 22
Row Spacing0.079" (2.00mm)