PK-20A25WQ
Audio Indicators & Alerts CONSTANT, 3-24VDC 2.5KHZ, 95DB, 23X18
product image
PK-20A25WQ Picture
SeekIC No. : 002509650 Detail
PK-20A25WQ: Audio Indicators & Alerts CONSTANT, 3-24VDC 2.5KHZ, 95DB, 23X18
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PK-20A25WQ
Mfg:
Mallory Sonalert
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Product : Buzzer Sound Pressure Level : 95 dB
Tone : Continuous Frequency : 2.5 KHz
Voltage Rating : 3 VDC to 24 VDC Current Rating : 25 mA
Termination Style : Wire Diameter : 23 mm
Description
Tone : Continuous
Termination Style : Wire
Product : Buzzer
Sound Pressure Level : 95 dB
Diameter : 23 mm
Current Rating : 25 mA
Voltage Rating : 3 VDC to 24 VDC
Frequency : 2.5 KHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationPK-20A25WQ
VendorMallory Sonalert Products Inc
CategoryAudio Products
TypePiezo Indicator, Internal Drive
Sound Pressure Level95dB
Mounting TypeFlange Mount
Capacitance @ Frequency-
Frequency-
PackagingBulk
Operating ModeContinuous
Voltage Range3~24VDC
Voltage - Rated 12VDC
Current Rating25mA
Size / DimensionCircular - 23mm Dia x 18mm H