PK-27N25WQ
Audio Indicators & Alerts CONSTANT, 3-28VDC 2.5KHZ, 90DB, 30X16
product image
PK-27N25WQ Picture
SeekIC No. : 002510037 Detail
PK-27N25WQ: Audio Indicators & Alerts CONSTANT, 3-28VDC 2.5KHZ, 90DB, 30X16
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PK-27N25WQ
Quick Details
Product : Buzzer Sound Pressure Level : 90 dB
Tone : Continuous Voltage Rating : 3 VDC to 28 VDC
Current Rating : 8 mA Termination Style : Wire
Diameter : 30 mm
Description
Frequency :
Sound Pressure Level : 90 dB
Tone : Continuous
Termination Style : Wire
Product : Buzzer
Current Rating : 8 mA
Diameter : 30 mm
Voltage Rating : 3 VDC to 28 VDC
Parameters:
Technical/Catalog InformationPK-27N25WQ
TypePiezo Indicator, Internal Drive
Sound Pressure Level90dB
Mounting TypeFlange Mount
Operating ModeContinuous
Voltage Range3~28VDC
Voltage - Rated 12VDC
Current Rating8mA
Size / DimensionCircular - 30mm Dia x 16mm H