PKM17EPP-2002-B0
Speakers & Transducers 34.0nF +/-30% Sound Component
product image
PKM17EPP-2002-B0 Picture
SeekIC No. : 002578037 Detail
PKM17EPP-2002-B0: Speakers & Transducers 34.0nF +/-30% Sound Component
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PKM17EPP-2002-B0
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Frequency : 2 KHz Sound Pressure Level : 70 dB
Shape : Round Termination Style : Solder Pin
Diameter : 17 mm
Description
Impedance :
Power Rating :
Length :
Width :
Depth :
Magnet Material :
Cone Material :
Shape : Round
Termination Style : Solder Pin
Diameter : 17 mm
Frequency : 2 KHz
Sound Pressure Level : 70 dB
Features:
·Low power consumption
·No contacts therefore, no noise and highly reliable
Application
·Telephone ringers
·Various office equipment such as PPCs, printers and keyboards
·Various home appliances such as microwave ovens
·Confirmation sound of various audio equipment
Parameters:
Technical/Catalog InformationPKM17EPP-2002-B0
VendorMurata Electronics North America
CategoryAudio Products
TypePiezo Transducer, External Drive
Sound Pressure Level70dB
Mounting TypeThrough Hole
Capacitance @ Frequency34000pF @ 120Hz
Frequency2kHz
PackagingBulk
Operating Mode-
Voltage Range3~25Vo-p
Voltage - Rated 3Vo-p
Current Rating-
Size / DimensionCircular - 17mm Dia x 8.6mm H