LED Power Supplies 15V 5A 75W Active PFC Function
product image
SeekIC No. : 0076964 Detail
PLN-100-15: LED Power Supplies 15V 5A 75W Active PFC Function
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
Mfg:
Mean Well
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Operation Mode : Constant Current (CC) Output Power Rating : 75 W
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 15 VDC Output Current (Channel 1) : 5 A
Mounting Style : Chassis Dimensions : 200 mm L x 70.5 mm W
Commercial/Medical : Commercial
Description
Number of Outputs : 1
Output Current (Channel 1) : 5 A
Mounting Style : Chassis
Operation Mode : Constant Current (CC)
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC
Output Power Rating : 75 W
Output Voltage (Channel 1) : 15 VDC
Dimensions : 200 mm L x 70.5 mm W