PLP1-125-F
LED Light Pipes Light Pipe Rear 3mm Round Lens
product image
PLP1-125-F Picture
SeekIC No. : 0034646 Detail
PLP1-125-F: LED Light Pipes Light Pipe Rear 3mm Round Lens
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PLP1-125-F
Mfg:
Bivar
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Light Pipe Color : Clear
Body Shape : Cylindrical Body Length : 0.125 in
Material : Polycarbonate
Description
LED Size :
Product : Light Pipe
Color : Clear
Body Shape : Cylindrical
Material : Polycarbonate
Body Length : 0.125 in
Parameters:
Technical/Catalog InformationPLP1-125-F
VendorBivar Inc
CategoryOptoelectronics
ColorClear
Mounting TypePanel Mount
Lens Style/SizeRound, 2.8mm
ConfigurationSingle
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names PLP1 125 F