PM100CVA060
MOD IPM 6PAC 600V 100A
product image
PM100CVA060 Picture
SeekIC No. : 004132040 Detail
PM100CVA060: MOD IPM 6PAC 600V 100A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PM100CVA060
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: Intellimod™ Manufacturer: Powerex Inc
Operating Supply Voltage : 1.33 V to 1.47 V Type: IGBT
Configuration: 3 Phase Inverter Current: 100A
Voltage: 600V Voltage - Isolation: 2500Vrms
Type: IGBT
Voltage: 600V
Voltage - Isolation: 2500Vrms
Package / Case: Module
Configuration: 3 Phase Inverter
Current: 100A