PM127SH-4R7N-RC
Power Inductors 4.7uH +40%-20%
product image
PM127SH-4R7N-RC Picture
SeekIC No. : 001187222 Detail
PM127SH-4R7N-RC: Power Inductors 4.7uH +40%-20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PM127SH-4R7N-RC
Mfg:
J.W. Miller
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 4.7 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 6.8 Amps Maximum DC Resistance : 0.016 Ohms
Dimensions : 12 mm W x 12 mm L x 7.5 mm H Termination Style : SMD/SMT
Description
Operating Temperature Range :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 4.7 uH
Maximum DC Resistance : 0.016 Ohms
Maximum DC Current : 6.8 Amps
Dimensions : 12 mm W x 12 mm L x 7.5 mm H