PM200CSA060
MOD IPM 6PAC 600V 200A
product image
PM200CSA060 Picture
SeekIC No. : 004131958 Detail
PM200CSA060: MOD IPM 6PAC 600V 200A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PM200CSA060
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: Intellimod™ Manufacturer: Powerex Inc
Operating Supply Voltage : 1.33 V to 1.47 V Type: IGBT
Configuration: 3 Phase Inverter Current: 200A
Voltage: 600V Voltage - Isolation: 2500Vrms
Description
Series: Intellimod™
Manufacturer: Powerex Inc
Type: IGBT
Voltage: 600V
Voltage - Isolation: 2500Vrms
Package / Case: Module
Configuration: 3 Phase Inverter
Current: 200A
Parameters:
Technical/Catalog InformationPM200CSA060
VendorPowerex Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Package / CaseModule
Mounting TypeScrew Mount
Type3 Phase
Voltage - Supply13.5 V ~ 16.5 V
On-State Resistance-
Current - Output / Channel200A
Current - Peak Output400A
PackagingBulk
Input TypeInverting
Number of Outputs3
Operating Temperature-20°C ~ 100°C