POE14-033
ADAPTER POE SPLITTER 8.25W 3.3V
product image
POE14-033 Picture
SeekIC No. : 003817845 Detail
POE14-033: ADAPTER POE SPLITTER 8.25W 3.3V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
POE14-033
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: POE14 Data Rate : 4.25 Gbps
Manufacturer: PHIHONG USA Type: Single Port, Splitter
Power (Watts) - Per Port: 8.25W Number of Ports: 1
Voltage - Input: 36 ~ 56VDC Voltage - Output: 3.3VDC
Current - Output: 3A Mounting Type: Desktop
Size / Dimension: 3.94" L x 2.21" W x 1.10" H (100.0mm x 56.0mm x 28.0mm) Input Connector: -
Efficiency: 72% Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Description
Manufacturer: PHIHONG USA
Number of Ports: 1
Input Connector: -
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Features: -
Mounting Type: Desktop
Series: POE14
Type: Single Port, Splitter
Power (Watts) - Per Port: 8.25W
Voltage - Input: 36 ~ 56VDC
Voltage - Output: 3.3VDC
Current - Output: 3A
Size / Dimension: 3.94" L x 2.21" W x 1.10" H (100.0mm x 56.0mm x 28.0mm)
Efficiency: 72%