PP1R5-12-5
DC/DC Converters 1.5W 5V 0.3A
product image
PP1R5-12-5 Picture
SeekIC No. : 002749343 Detail
PP1R5-12-5: DC/DC Converters 1.5W 5V 0.3A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PP1R5-12-5
Mfg:
TDK-Lambda
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Output Power : 1.5 W Input Voltage Range : 8 V to 16.5 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 0.3 A
Description
Input Voltage (nominal) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Product :
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Power : 1.5 W
Input Voltage Range : 8 V to 16.5 V