PS12015-A
MOD IPM 3PHASE IGBT 1200V 15A
product image
PS12015-A Picture
SeekIC No. : 004131819 Detail
PS12015-A: MOD IPM 3PHASE IGBT 1200V 15A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PS12015-A
Current: 15A Program Memory Type : Flash
Voltage: 1200V Voltage - Isolation: 2500Vrms
Type: IGBT
Voltage: 1200V
Voltage - Isolation: 2500Vrms
Configuration: 3 Phase Inverter
Current: 15A
Package / Case: 36-DIP Module
Parameters:
Technical/Catalog InformationPS12015-A
Number of Outputs1
Power (Watts)18000W
Voltage - Output1200V
Voltage - Input900V
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output1200 VDC @ 15A