Q-150K-3/8-01-QB48IN-25
Heat Shrink Tubing & Sleeves 3/8 48IN 25PC BAG BLACK
product image
Q-150K-3/8-01-QB48IN-25 Picture
SeekIC No. : 002474579 Detail
Q-150K-3/8-01-QB48IN-25: Heat Shrink Tubing & Sleeves 3/8 48IN 25PC BAG BLACK
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
Q-150K-3/8-01-QB48IN-25
Mfg:
Qualtek
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inside Diameter : 9.525 mm Shrink Ratio : 2:1
Minimum Shrink Temperature : + 135 C Recovered Diameter : 4.8 mm
Length : 1.2192 m Series : Q-150K
Type : Tubing Material : Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Color : Black
Description
Shrink Ratio : 2:1
Type : Tubing
Color : Black
Inside Diameter : 9.525 mm
Minimum Shrink Temperature : + 135 C
Length : 1.2192 m
Recovered Diameter : 4.8 mm
Material : Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Series : Q-150K
Parameters:
Technical/Catalog InformationQ-150K-3/8-01-QB48IN-25
VendorQualtek
CategoryCable, Wire - Management
FeaturesFlame Retardant
Inner Diameter - Recovered0.187" (4.8mm)
Inner Diameter - Supplied0.375" (9.5mm)
Length4.0' (1.22m)
MaterialPolyvinylidene Fluoride
Quantity1
Recovered Wall Thickness0.012" (0.30mm)