Q2-F-3/32-01-QB48IN-25
Heat Shrink Tubing & Sleeves 3/32 48IN 25PC BAG BLACK
product image
Q2-F-3/32-01-QB48IN-25 Picture
SeekIC No. : 002474554 Detail
Q2-F-3/32-01-QB48IN-25: Heat Shrink Tubing & Sleeves 3/32 48IN 25PC BAG BLACK
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
Q2-F-3/32-01-QB48IN-25
Mfg:
Qualtek
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inside Diameter : 2.381 mm Shrink Ratio : 2:1
Minimum Shrink Temperature : + 70 C Length : 4 ft
Series : Q2-F Type : High Strength, Thin Wall
Material : Polyolefin Color : Black
Description
Recovered Diameter :
Shrink Ratio : 2:1
Material : Polyolefin
Color : Black
Length : 4 ft
Minimum Shrink Temperature : + 70 C
Series : Q2-F
Type : High Strength, Thin Wall
Inside Diameter : 2.381 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationQ2-F-3/32-01-QB48IN-25
VendorQualtek
CategoryCable, Wire - Management
ColorBlack
FeaturesFlame Retardant
Inner Diameter - Recovered0.049" (1.2mm)
Inner Diameter - Supplied0.093" (2.4mm)
Length4.0' (1.22m)
MaterialPolyolefin
Quantity1
Recovered Wall Thickness0.019" (0.48mm)