Q2-Z-1/16-01-QX50FT
Heat Shrink Tubing & Sleeves 1/16" 50FT SPOOL BLACK
product image
Q2-Z-1/16-01-QX50FT Picture
SeekIC No. : 002477672 Detail
Q2-Z-1/16-01-QX50FT: Heat Shrink Tubing & Sleeves 1/16" 50FT SPOOL BLACK
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
Q2-Z-1/16-01-QX50FT
Mfg:
Qualtek
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series : Q2-Z
Description
Inside Diameter :
Shrink Ratio :
Minimum Shrink Temperature :
Recovered Diameter :
Length :
Type :
Material :
Color :
Series : Q2-Z
Parameters:
Technical/Catalog InformationQ2-Z-1/16-01-QX50FT
VendorQualtek
CategoryCable, Wire - Management
ColorBlack
FeaturesFlame Retardant
Inner Diameter - Recovered0.031" (0.8mm)
Inner Diameter - Supplied0.063" (1.6mm)
Length50' (15.24m)
MaterialPolyolefin
Quantity1
Recovered Wall Thickness0.019" (0.48mm)