Q3-0.005-00-02
THERMAL PAD TO-3 .005" Q3
product image
Q3-0.005-00-02 Picture
SeekIC No. : 003445718 Detail
Q3-0.005-00-02: THERMAL PAD TO-3 .005" Q3
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
Q3-0.005-00-02
Quick Details
Series: Q-Pad® 3 Manufacturer: Bergquist
Usage: TO-3, TO-66 Shape: Rhombus
Outline: 45.21mm x 31.75mm Thickness: 0.005" (0.127mm)
Material: Graphite Based Adhesive: -
Backing, Carrier: Fiberglass Color: Black
Thermal Resistivity: 0.35°C/W Package / Case : SOT-364
Description
Material: Graphite Based
Adhesive: -
Thickness: 0.005" (0.127mm)
Backing, Carrier: Fiberglass
Manufacturer: Bergquist
Thermal Resistivity: 0.35°C/W
Usage: TO-3, TO-66
Shape: Rhombus
Series: Q-Pad® 3
Color: Black
Thermal Conductivity: 2.0 W/m-K
Outline: 45.21mm x 31.75mm