Q4010F51
Triacs 400V 10A 50-50-50mA
product image
Q4010F51 Picture
SeekIC No. : 00203496 Detail
Q4010F51: Triacs 400V 10A 50-50-50mA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
Q4010F51
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM : 400 V On-State RMS Current (It RMS) : 10 A
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM : 0.05 mA Gate Trigger Voltage (Vgt) : 2.5 V
Gate Trigger Current (Igt) : 50 mA, 75 mA Holding Current (Ih Max) : 50 mA
Mounting Style : Through Hole Package / Case : TO-202
Packaging : Bulk
Description
Breakover Current IBO Max :
Mounting Style : Through Hole
Packaging : Bulk
On-State RMS Current (It RMS) : 10 A
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM : 0.05 mA
Holding Current (Ih Max) : 50 mA
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM : 400 V
Package / Case : TO-202
Gate Trigger Voltage (Vgt) : 2.5 V
Gate Trigger Current (Igt) : 50 mA, 75 mA