QBC11ZH-NTG
DC/DC Converters
product image
QBC11ZH-NTG Picture
SeekIC No. : 002721840 Detail
QBC11ZH-NTG: DC/DC Converters
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QBC11ZH-NTG
Mfg:
Power-One
  • Qty
  • 0~51
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 132 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 11 A Mounting Style : Through Hole
Package / Case Size : 1.45 in x 2.28 in
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Mounting Style : Through Hole
Output Current (Channel 1) : 11 A
Output Power : 132 W