QBK020A0B1-H
DC/DC Converters 12V 240W OUT
product image
QBK020A0B1-H Picture
SeekIC No. : 002753210 Detail
QBK020A0B1-H: DC/DC Converters 12V 240W OUT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QBK020A0B1-H
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationQBK020A0B1-H
VendorLineage Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 55VDC
Output12V
Power (Watts)240W
Number of Outputs1
1st Output12 VDC @ 20A