QCA100AA100
Application· Motor Control􀊢VVVF􀊣, AC/DC Servo, UPS,· Switching Power Supply, Ultrasonic ApplicationSpecifications Symbol Item Conditions Ratings Unit QCA100AA100 VCBO Collector-Base Voltage 1000 V VCEX Collector-Emitter Voltage VBE=-2V 1000 V VEBO E...
product image
QCA100AA100 Picture
SeekIC No. : 004467909 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QCA100AA100
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Application
· Motor Control􀊢VVVF􀊣, AC/DC Servo, UPS,
· Switching Power Supply, Ultrasonic Application
Specifications
Symbol Item Conditions Ratings Unit
QCA100AA100
VCBO Collector-Base Voltage 1000 V
VCEX Collector-Emitter Voltage VBE=-2V 1000 V
VEBO Emitter-Base Voltage ( )pw1ms 7 V
IC Collector Current 100 A
-IC Reverse Collector Current 100 A
IB Base Current TC=25 5 A
PT Total power dissipation 800 W
Tj Junction Temperature �-�40 to 􀊴150
Tstg Storage Temperature A.C.1minute �-�40 to 􀊴125
VISO Isolation Voltage 2500 V