QCA100AA120
Application· Motor Control􀊢VVVF􀊣, AC/DC Servo, UPS,· Switching Power Supply, Ultrasonic ApplicationSpecifications Symbol Item Conditions Ratings Unit QCA100AA120 VCBO Collector-Base Voltage 1200 V VCEX Collector-Emitter Voltage VBE=-2V 1200 V V...
product image
QCA100AA120 Picture
SeekIC No. : 004467910 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QCA100AA120
Specifications
Symbol Item Conditions Ratings Unit
QCA100AA120
VCBO Collector-Base Voltage 1200 V
VCEX Collector-Emitter Voltage VBE=-2V 1200 V
VEBO Emitter-Base Voltage ( )pw1ms 10 V
IC Collector Current 100 A
-IC Reverse Collector Current 100 A
IB Base Current TC=25 5 A
PT Total power dissipation 800 W
Tj Junction Temperature -40 to 150
Tstg Storage Temperature A.C.1minute -40 to 125
VISO Isolation Voltage 2500 V