QCA100BA60
Application· Motor Control VVVF , AC/DC Servo, UPS,· Switching Power Supply, Ultrasonic ApplicationPinout Symbol Item Conditions Ratings Unit QCA100AA100 VCBO Collector-Base Voltage 600 V VCEX Collector-Emitter Voltage VBE=-2V 600 V VEBO Emitter-Base Voltage ( )pw1m...
product image
QCA100BA60 Picture
SeekIC No. : 004467911 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QCA100BA60
Pinout
Symbol Item Conditions Ratings Unit
QCA100AA100
VCBO Collector-Base Voltage 600 V
VCEX Collector-Emitter Voltage VBE=-2V 600 V
VEBO Emitter-Base Voltage ( )pw1ms 10 V
IC Collector Current 100(200) A
-IC Reverse Collector Current 100 A
IB Base Current TC=25 6 A
PT Total power dissipation 620 W
Tj Junction Temperature �-�40 to 􀊴150
Tstg Storage Temperature A.C.1minute �-�40 to 􀊴125
VISO Isolation Voltage 2500 V