QCA150AA100
Application· Motor Control VVVF , AC/DC Servo, UPS,· Switching Power Supply, Ultrasonic ApplicationSpecifications Symbol Item Conditions Ratings Unit QCA100AA100 VCBO Collector-Base Voltage 1000 V VCEX Collector-Emitter Voltage VBE=-2V 1000 V VEBO Emitter-Base Voltag...
product image
QCA150AA100 Picture
SeekIC No. : 004467915 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QCA150AA100
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Application
· Motor Control VVVF , AC/DC Servo, UPS,
· Switching Power Supply, Ultrasonic Application
Specifications
Symbol Item Conditions Ratings Unit
QCA100AA100
VCBO Collector-Base Voltage 1000 V
VCEX Collector-Emitter Voltage VBE=-2V 1000 V
VEBO Emitter-Base Voltage ( )pw1ms 7 V
IC Collector Current 150 A
-IC Reverse Collector Current 150 A
IB Base Current TC=25 8 A
PT Total power dissipation 1000 W
Tj Junction Temperature �-�40 to 􀊴150
Tstg Storage Temperature A.C.1minute �-�40 to 􀊴125
VISO Isolation Voltage 2500 V