QF21.4-20000
Features: SpecificationsDescriptionThe QF21.4-20000 is designed as crystal fiflter.QF21.4-20000 has three applications. The first one is 4 pol filter. The next one is i.f.- filter. The last one is it would be used in mobile and stationary transceivers. That are all the main applications.Some limit...
product image
QF21.4-20000 Picture
SeekIC No. : 004467993 Detail
QF21.4-20000: Features: SpecificationsDescriptionThe QF21.4-20000 is designed as crystal fiflter.QF21.4-20000 has three applications. The first one is 4 pol filter. The next one is i.f.- filter. The last one is i...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QF21.4-20000
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
Specifications
Description
The QF21.4-20000 is designed as crystal fiflter.
QF21.4-20000 has three applications. The first one is 4 pol filter. The next one is i.f.- filter. The last one is it would be used in mobile and stationary transceivers. That are all the main applications.
Some limiting values of QF21.4-20000 have been concluded into several points as follow. The first one is about its nominal frequency which would be 21.4 MHz. The next one is about its centre frequency which would be 21.4 MHz ± 7.5 kHz. The next one is about its insertion loss which would be less than 8.0 dB. The next one is about its pass band at 3.0dB which would be larger than 100 kHz. The next one is about its ripple in pass band at fc ± 80 kHz which would be less than 1.5 dB. The next one is about its stop band attenuation at fc ± 400 kHz which would be larger than 60 dB except spurious. The next one is about its alternate attenuation at fo ± 2.5 to 5 MHz which would be larger than 90 dB except spurious. The next one is about its spurious response which would be larger than 55 dB. The next one is about its return loss at fo ± 80 kHz which would be larger than 9 dB. The next one is about its IP3 (input) with condition of fo±200; fo±400 kHz which would be larger than 30 Bm. The next one is about its terminating impedance Z which means R1||C1 would be 50 || 0 ohm/pF and R2||C2 would be 50 || 0 ohm/pF. The next one is about its operating temperature range which would be from -10°C to +70°C.