QG030-148/12
Fans & Blowers Size=148.353 x30 mm CFM=44 VDC=12
product image
QG030-148/12 Picture
SeekIC No. : 002705460 Detail
QG030-148/12: Fans & Blowers Size=148.353 x30 mm CFM=44 VDC=12
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QG030-148/12
Mfg:
ebm-papst
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Blowers Current Type : DC
Supply Voltage : 12 V Airflow : 44 CFM
Bearing Type : Ball Noise : 49 dBA
Power Rating : 6.2 W Frame Dimensions (mm) : 50 mm x 148 mm x 47.5 mm
Housing Material : Aluminum Termination Style : Leads
Series : QG030
Description
Speed :
Product : Blowers
Current Type : DC
Bearing Type : Ball
Housing Material : Aluminum
Supply Voltage : 12 V
Termination Style : Leads
Noise : 49 dBA
Airflow : 44 CFM
Power Rating : 6.2 W
Frame Dimensions (mm) : 50 mm x 148 mm x 47.5 mm
Series : QG030
Parameters:
Technical/Catalog InformationQG030-148/12
VendorEBM-Papst Industries Inc
CategoryFans
Voltage - Rated 12VDC
Power (Watts)6.2W
Bearing TypeBall
Size / DimensionRectangular - 203mm L x 50mm H x 47.5mm W