QLS30ZB-NT
DC/DC Converters 1.8V/30A NEG-LOGIC QUARTER BRICK CONVTR
product image
QLS30ZB-NT Picture
SeekIC No. : 002749005 Detail
QLS30ZB-NT: DC/DC Converters 1.8V/30A NEG-LOGIC QUARTER BRICK CONVTR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QLS30ZB-NT
Mfg:
Power-One
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationQLS30ZB-NT
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output1.8V
Power (Watts)54W
Number of Outputs1
1st Output1.8 VDC @ 30A