QRW035A0G1-H
DC/DC Converters 2.5V 35A 10Pin
product image
QRW035A0G1-H Picture
SeekIC No. : 002729060 Detail
QRW035A0G1-H: DC/DC Converters 2.5V 35A 10Pin
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QRW035A0G1-H
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
  • Qty
  • 0~21
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationQRW035A0G1-H
VendorLineage Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output2.5V
Power (Watts)88W
Number of Outputs1
1st Output2.5 VDC @ 35A