QW020A0G1
DC/DC Converters TH 20A, IN 36-75V OUT 2.5V, NEG REMOTE
product image
QW020A0G1 Picture
SeekIC No. : 002748996 Detail
QW020A0G1: DC/DC Converters TH 20A, IN 36-75V OUT 2.5V, NEG REMOTE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QW020A0G1
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
  • Qty
  • 0~23
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationQW020A0G1
VendorLineage Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output2.5V
Power (Watts)50W
Number of Outputs1
1st Output2.5 VDC @ 20A