QXK2J683KTP
Film Capacitors 630volts 0.068uF
product image
QXK2J683KTP Picture
SeekIC No. : 00957832 Detail
QXK2J683KTP: Film Capacitors 630volts 0.068uF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QXK2J683KTP
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Product Type : General Purpose Dielectric : Polyester
Capacitance : 0.068 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 630 Volts Series : XK
Termination Style : Radial
Description
Operating Temperature Range :
Lead Spacing :
Dimensions :
Tolerance : 10 %
Termination Style : Radial
Dielectric : Polyester
Product Type : General Purpose
Voltage Rating : 630 Volts
Capacitance : 0.068 uF
Series : XK
Parameters:
Technical/Catalog InformationQXK2J683KTP
VendorNichicon
CategoryCapacitors
Capacitance0.068F
Voltage - Rated 630V
Tolerance±10%
Dielectric MaterialMetallized Polyester Film
Package / CaseRadial
PackagingBulk
Maximum Temperature-40°C ~ 105°C
Lead Spacing0.591" (15.00mm)