QYX1H122KTP
Film Capacitors 50volts 0.0012uF
product image
QYX1H122KTP Picture
SeekIC No. : 00959728 Detail
QYX1H122KTP: Film Capacitors 50volts 0.0012uF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QYX1H122KTP
Capacitance : 1200 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 50 Volts Series : YX
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Termination Style : Radial
Description
Lead Spacing :
Dimensions :
Tolerance : 10 %
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Voltage Rating : 50 Volts
Capacitance : 1200 pF
Series : YX
Parameters:
Technical/Catalog InformationQYX1H122KTP
VendorNichicon
CategoryCapacitors
Capacitance1200pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
PackagingBulk
Maximum Temperature-40°C ~ 85°C