QYX1H153KTP
Film Capacitors 50volts 0.015uF
product image
QYX1H153KTP Picture
SeekIC No. : 00958580 Detail
QYX1H153KTP: Film Capacitors 50volts 0.015uF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QYX1H153KTP
Capacitance : 0.015 uF Tolerance : 10 %
Description
Operating Temperature Range :
Lead Spacing :
Dimensions :
Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 50 Volts
Capacitance : 0.015 uF
Series : YX
Parameters:
Technical/Catalog InformationQYX1H153KTP
VendorNichicon
CategoryCapacitors
Capacitance0.015F
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
PackagingBulk
Maximum Temperature-40°C ~ 85°C
Lead Spacing0.138" (3.50mm)