QYX1H272KTP
Film Capacitors 50volts 0.0027uF
product image
QYX1H272KTP Picture
SeekIC No. : 00954923 Detail
QYX1H272KTP: Film Capacitors 50volts 0.0027uF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QYX1H272KTP
Capacitance : 2700 pF Tolerance : 10 %
Description
Operating Temperature Range :
Lead Spacing :
Dimensions :
Tolerance : 10 %
Series : YX
Capacitance : 2700 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationQYX1H272KTP
VendorNichicon
CategoryCapacitors
Capacitance2700pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
PackagingBulk
Maximum Temperature-40°C ~ 85°C