QYX1H392KTP
Film Capacitors 50volts 0.0039uF
product image
QYX1H392KTP Picture
SeekIC No. : 00953941 Detail
QYX1H392KTP: Film Capacitors 50volts 0.0039uF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QYX1H392KTP
Mfg:
Nichicon
Quick Details
Product Type : General Purpose Dielectric : Polyester
Capacitance : 3900 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 50 Volts Series : YX
Termination Style : Radial
Description
Operating Temperature Range :
Lead Spacing :
Dimensions :
Tolerance : 10 %
Termination Style : Radial
Dielectric : Polyester
Product Type : General Purpose
Voltage Rating : 50 Volts
Series : YX
Capacitance : 3900 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationQYX1H392KTP
VendorNichicon
CategoryCapacitors
Capacitance3900pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
PackagingBulk
Maximum Temperature-40°C ~ 85°C