QYX2A332KTP
Film Capacitors 100volts 0.0033uF
product image
QYX2A332KTP Picture
SeekIC No. : 00953593 Detail
QYX2A332KTP: Film Capacitors 100volts 0.0033uF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QYX2A332KTP
Mfg:
Nichicon
Quick Details
Product Type : General Purpose Dielectric : Polyester
Capacitance : 3300 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 100 Volts Series : YX
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Termination Style : Radial
Lead Spacing : 3.5 mm Dimensions : 2.8 mm W x 5.5 mm L x 10.5 mm H
Description
Tolerance : 10 %
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dielectric : Polyester
Voltage Rating : 100 Volts
Product Type : General Purpose
Capacitance : 3300 pF
Series : YX
Lead Spacing : 3.5 mm
Dimensions : 2.8 mm W x 5.5 mm L x 10.5 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationQYX2A332KTP
VendorNichicon
CategoryCapacitors
Capacitance3300pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±10%
PackagingBulk
Maximum Temperature-40°C ~ 85°C
Lead Spacing0.138" (3.50mm)