Fans & Blowers Tubeaxial 135x38mm 24VDC
R2E225-BE47-09: Fans & Blowers Tubeaxial 135x38mm 24VDC
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
US $46.6 - 59.47 / Piece
Fans & Blowers 220x71 230AC 530CFM 100W 2550RPM 74dB BB
US $56.91 - 71.11 / Piece
Fans & Blowers AC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMPELLER
US $72.09 - 90.07 / Piece
Fans & Blowers AC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMPELLER
| Product : | Impellers | Current Type : | AC |
| Series : | R2E225 |
| Technical/Catalog Information | R2E225-BE47-09 |
| Vendor | EBM-Papst Industries Inc |
| Category | Fans |
| Air Flow | 756.0 CFM (21.40m³/min) |
| Bearing Type | Ball |
| Fan Type | Motorized Impellers |
| Noise | 75 dB(A) |
| Power (Watts) | 185W |
| Size / Dimension | Round - 225mm Dia x 88mm W |
| Static Pressure | - |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Voltage Rating | 230VAC |
| RPM | - |
| Weight | 6.0 lbs (2.72kg) |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | R2E225 BE47 09 R2E225BE4709 |