RHEOSTAT 10.0K OHM 25W
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Technical/Catalog Information | RB-0026H5100 |
| Vendor | Memcor-Truohm |
| Category | Potentiometers, Variable Resistors |
| Resistance In Ohms | 10.0K |
| Power (Watts) | 25W |
| Features | Open Frame |
| Actuator Length | - |
| Actuator Diameter | - |
| Rotation | - |
| Termination Style | - |
| Lead Free Status | Contains Lead |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | RB 0026H5100 RB0026H5100 MRH2510K ND MRH2510KND MRH2510K |